Vintertur til Wallemtunet 2021
19.-21. mars 2021 dro stifinnere og vandrere på tur til Wallemtunet på Kvamskogen.
19.-21. mars 2021 dro stifinnere og vandrere på tur til Wallemtunet på Kvamskogen.
Etter 30 år som gruppeleder trekker nå Anne seg og ny krefter tar over oppgaven. Hanne blir ny gruppeleder.
Rollandspeiderne arrangerte løp i Rollandsparken 23. februar 2021 til inntekt for Globalaksjonen til KFUK-KFUM speiderne.
Topplassering for Rollandspeideren i Bymanøveren 2020. I år blei den gjennomført hos den enkelte speidergruppe.
27.-29. September 2019 dro hele speidergruppen på tur til Kvamshaug på Kvamskogen.
Før høstmørket kom, dro småspeideren på fisketur i Salhus. Uken etter fikk Stifinnere, Vandrere og Rovere prøve seg på frisbeegolf på Falktveit.
Vi avsluttet vårsemesteret 2019 med klatring i flott og varmt vær i fjellveggen på Flaktveit og teltovernattingstur i regnvær på Hjortland.
Rolland stilte med to patruljer. Den ene ble beste patrulje. Gratulerer!
18 spente speidere og 6 ledere og foreldre dro på vintertur. Vi var spente på om det var nok snø. Roveraspirantene ble i løpet av helgen tatt opp som Rovere mens Stifinnerne tok skimerket.